Oslavujeme a spomíname na 1. rok jazykového vzdelávania v Záhorskej Bystrici

01.12.2015 12:55

Presne pred rokom prišiel na úvodnú konzultáciu Ján, ktorý ako študent diplomacie potreboval zapracovať na svojej francúzštine. Po ňom na Skype čakal Denis z Lábu, ktorého strašila blížiaca sa maturita z angličtiny. Na záver prvého dňa to bol Richard, prvák na anglickom bilingválnom gymnáziu. 

Po nich prišli ďalšie individuálne lekcie pre mladších aj starších, študentov i pracujúcich. Netrvalo dlho a o miesta v rozvrhu bol boj. 

Koncom roka nastúpila doteraz stále najmladšia študentka francúzštiny, vtedy štvorročná Zaria. A veselo sa po francúzsky bláznime (alias učíme) dodnes. 

V januári prišla prvá intenzívna príprava na pracovné pohovory. Každodenná dvojhodinovka nás s Marcelkou v studenom januári pekne zahriala.

Február odštartoval jazykové kurzy pre dvojice. Daniela s Matúšom a krátko po nich Iveta s Ferkom sa zapísali na francúzštinu, Evka s Martinom si zas vybrali angličtinu. 

Z marca si významnú časť obsadila Mirka a jej každodenná francúzština. Začali sme od prvej strany knihy Latitudes 1 a dnes sme už na najvyššej Latitudes 3.

Apríl sme rozbehli vo veľkom štýle, otvorili sme prvé kurzy pre skupinky. Už v množnom čísle, spolu s Ankou, lektorkou angličtiny a nemčiny. Začiatočníci mali na výber kurz angličtiny, francúzštiny a už aj nemčiny. A angličtinárov sme mali aj stredne pokročilých.

Máj pre nás nebol lásky, ale skôr "maturity čas". Na veľkú radosť sa všetkým podarila výborne, takže doučovanie bolo úspešné.

V júni sa zas rozdávalo vysvedčenie. Aj tu sme urobili kus práce, či už s Viktorom alebo Natkou. Známky sme opravili a vyzerali o moc lepšie ako tie polročné.

Cez letné prázdniny neprázdninovali zďaleka všetci. Okrem pracujúcich k nám chodili napríklad sestry Chiara, ktorá od septembra prestupovala na školu vo Viedni a Regina, ktorá chcela dobehnúť to, čo jej v základoch francúzštiny ušlo. Nedobrovoľne sa museli v lete doučovať Filip, ktorého v septembri čakala opravná maturita z angličtiny a Peter pred reparátom.

V novom školskom roku sme nadviazali na pravidelné doučká, aj jarné skupinové kurzy. Zároveň sme otvorili prvý skupinový kurz angličtiny pre deti - druhákov zo ZŠ Hargašova.

Je december a my už plánujeme kurzy na rok 2016. Tešíme sa z krásneho roka, ktorý je za nami a nevieme sa dočkať toho nasledujúceho. Ale všetko po poriadku, najprv si všetci užime Krásne Vianoce a bezchybné vianočné prázdniny!

 

Ak by ste nám k prvému rôčku chceli poblahoželať, môžete tak urobiť na našom facebooku a zároveň tak máte šancu vyhrať jednu lekciu zdarma. Ak nemáte facebook, nezúfajte. Môžete napísať aj tu vedľa článku a tiež vás zaradíme do žrebovania 18.12.

Už vopred vám všetkým ĎAKUJEME! :-)