Učte sa jazyky pomocou videa!

17.11.2014 18:22


Máte radi filmy, seriály, kino...? 

Učíte sa cudzí jazyk? 

Spojte príjemné s užitočným :-)

 

Ukážem vám, kde videá hľadať a ako s nimi pracovať pri samoštúdiu jazykov.

 

Filmy

Stiahnite si film v pôvodnom znení a ak je to možné, 2 titulky k tomu – v reči filmu a v slovenčine (češtine). Napr. BS.Player ponúka možnosť zobraziť naraz primárne aj sekundárne titulky a tak vidíte zároveň originál aj preklad.

Osobne nedám dopustiť na Ulož.to, kde sa dajú filmy stiahnuť zadarmo alebo za symbolickú cenu.

Seriály online

Sledovaním seriálu v origináli môžete prekonať kvalitu kvantitou, takže ak sa vám nechce stále sťahovať a babrať sa s titulkami, nevadí. Napr. na serialycz.cz nájdete množstvo seriálov (väčšinou v angličtine) s vloženými českými titulkami. Francúzske seriály online nájdete tu: https://www.regarder-film-gratuit.com/

Jeden diel denne urobí zázraky

Reportáže

Reportáže majú 3 výhody: sú kratšie, často s poctivejšou výslovnosťou, existuje na ne množstvo online cvičení na porozumenie, slovnú zásobu a dokonca aj gramatiku.

Angličtina:

Každá video reportáž na https://www.newsinlevels.com/ je okrem pôvodnej verzie (Level 3) aj v dvoch ľahších úrovniach pre mierne pokročilých (Level 2) a pre začiatočníkov (Level 1). Obsahuje prepis videa s vysvetlením náročných slovíčok a otázky, na ktoré môžete odpovedať v chate.

Na https://www.eslvideo.com/ nájdete množstvo krátkych videí rôzneho druhu rozdelených do 4 úrovní. Ku každému sú online cvičenia, často aj prepis a poznámky.

Francúzština:

Zaujímavé videá rôzneho druhu na https://apprendre.tv5monde.com/fr/ sú rozdelené do 4 úrovní a každá je ďalej delená na témy. Nechýbajú online cvičenia a prepis. Vyskúšajte napríklad video na konverzáciu v reštaurácii

 

Pôvodný zdroj obrázku: Designed by Freepik